Am deschis acest topic pentru toti cei care doresc sa impartaseasca  cugetarile lor cu altii.

Cugetarile pot avea forma unui indemn sau formulari de asa natura sa dea de gandit.

Doresc ca, cugetarile adaugate aici sa fie cugatari personale si nu copiate din alte parti.

Cei care doresc sa urmareasca noile cugetari care vor fi  adaugate aici, pot sa apese pe linkul (Urmeaza) din partea stanga jos. Cei care vor adauga aici o cugetare, vor urmari automat noile postari.

Vizualizări: 7279

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Diana, ar trebui sa te mai golești de atâta ”eu”... ca să încapă și un pic de Dumnezeu în tine!

In spatele fiecarui profil se afla o persoana (chiar daca este virtuala) si aceste zile ma gandeam cate suflete de aici au nevoie de rugaciune...... multe profile au "amutit" sau chiar lipsesc total.

Este bine sa ne rugam si pentru ei ,cred ca au nevoie de rugaciunile noastre ca acolo unde sunt Dumnezeu sa aive grija de ei si sa nu se lase doborati de diavolul.

• Tu asculti rugaciunea, de aceea toti oamenii vor veni la Tine. (Ps.65:2)

Dumnezeu merita si trebuie sa fie o prioritate in viata ta.

NU-I OFERI UN ALT LOC!

Astazi a venit la firma noastra un sofer de la o firma partenera, avea lumina de avarie aprinsa , trecand prin fata mea am observat ca avea in spatele masini becul de semnalizare stanga ars, privind la acel defect mi--a trecut in gand ce accidente grave chiar mortale ar putea apare dintr-un simplu "bec ars de semnalizare". La intoarcerea acelui sofer l-am oprit si l-am averizat facandu-i cunoscut acel bec ars de semnalizare.

Reactia lui nu a  fost cum ma gandeam ,a oprit a deschis geamul si a replicat zambind ""- stiam !! "

Oare cati dintre noi nu aplicam aceste replici ca si crestini ?

Suntem avertizati de multe ori de catre frati ca nu suntem pe o cale buna, ca avem ""un bec ars "  ,oare replica noastra nu cumva este ca a acelui sofer care neglija acel defect zambind.

""Verifica-ti starea ca crestin si asculta pe cei care te avertizeaza ca nu esti pe o cale buna , neascultarea te poate costa vesnicia """

BIG LIKE!

Viata e un laborator, în care omul intra necunoscător și iese ca un cunoscător, intra ca un element simplu și iese ca un element complex, din impur devine pur, din sclav devine liber, dintr-un om plin de ura un iubitor, de la slăbiciune ajunge la putere, de la durere la fericire, de la moarte ajunge la Nemurire.(Swami Shiranda).

Porcul este singurul animal din lume care pe dinafara indeplineste conditia de a fi curat (unghia despicata) dar in ce priveste interiorul nu este curat, deoarece nu rumega.

Porcul deci reprezinta ceea ce este curat doar in aparenta dar defapt acel ceva este necurat in interior.

Acesta se poate asemana cu o persoana care pe dinafara pare a fi o persoana buna, curata, dar defapt in interior, in inima are ganduri rele, fapte fatarnice, iar acest comportament este urat de Dumnezeu.

Mission Hospital Holy Doctor

Parteneri

Rezultate google

Fişiere video

• Adăugare fişiere video
  • Vizualizează Tot

© 2017   Created by Emil Georgescu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor