Proverbe 15:31-33 " Urechea care ia aminte la invataturile care duc la viata locuieste in mijlocul inteleptilor .

Cel ce leapada certarea isi dispretuieste sufletul, dar cel ce asculta mustrarea capata pricepere.

Frica de Domnul este scoala intelepciunii si smerenia merge inaintea slavei "

Vizualizări: 3275

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

ATENTIE !!!

" Odinioara , cand nu cunosteati pe Dumnezeu, erati robiti celor ce din firea lor nu sunt dumnezei. Dar acum, dupa ce ati cunoscut pe Dumnezeu, cum va mai intoarceti iarasi la acele invataturi incepatoare, slabe si saracioase, carora vreti sa va supuneti din nou ? Voi paziti zile, luni, vremuri si ani.
Ma tem sa nu ma fi ostenit degeaba pentru voi." (Galateni 4:8-11)

ATENTIE !!!

" De aceea, lasati-va de minciuna : < Fiecare dintre voi sa spuna aproapelui sau adevarul > , pentru ca suntem madulare unii altora. " (Efeseni 4:25)

ATENTIE !!!

" Caci (Pavel) n-am pe nimeni care sa-mi impartaseasca simtirile ca el (Timotei) si sa se ingrijeasca intr-adevar de starea voastra(bisericii locale din Filipi). Ce-i drept, toti umbla dupa foloasele lor, si nu dupa ale lui Isus Hristos." (Filipeni 2:20-21)

ATENTIE !!!

"Ganditi-va la lucrurile de sus, nu la cele de pe pamant. Caci voi ati murit, si viata voastra este ascunsa cu Hristos in Dumnezeu. " (Coloseni 3:2-3)

ATENTIE !!!

"Sa cautati sa traiti linistiti, sa va vedeti de treburi si sa lucrati cu mainile voastre, cum v-am sfatuit. Si astfel sa va purtati cuviincios cu cei de afara si sa n-aveti trebuinta de nimeni." (1Tesaloniceni 4:11-12)

Mission Hospital Holy Doctor

Parteneri

Rezultate google

Fişiere video

• Adăugare fişiere video
  • Vizualizează Tot

© 2017   Created by Emil Georgescu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor