Multă lume realizează deja că cei care au acaparat Statul român după lovitura de stat din decembrie 1989, nu au făcut altceva, în ultimii 26 de ani, decât să vândă ţara şi interesele poporului român unor multinaţionale, bănci şi puteri străine.

Nu ştiu însă câţi oameni realizează că această vânzare şi distrugere a României este făcută nu prin corupţie şi infracţionalitate, aşa cum manipulează mass-media, ci pur şi simplu prin adoptarea unei legislaţii interne sau punerea în aplicare a unor acte normative venite de la Bruxelles, care au exact acest scop.

În primul rând legislaţia actuală favorizează clar companiile străine în defavoarea celor româneşti şi a cetăţenilor români. Multinaţionalele nu doar că sunt scutite de o serie de taxe şi impozite, primesc terenuri şi infrastructură gratis, au imunitate în faţa legii, ci mai mult, primesc şi ajutoare de la Stat, care, dacă ar fi acordate românilor, ar fi considerate ilegale.

Aceste ajutoare constau fie în bani, sau garanţii de stat pentru credite de finanţare, fie indirect, prin scutirea de la o serie de taxe, care astfel sunt transferate, populaţiei şi micilor întreprinzători autohtoni. Un ultim astfel de exemplu care îmi vine în minte este scutirea unor mari firme străine de taxa pentru certificate verzi din factura la energie electrică.

Mai mult, Statul român nu numai că favorizează aşa-zişii „investitori străini” în dauna românilor şi a capitalul românesc, ci adoptă şi legi şi aplică „norme europene”, care scot pur şi simplu micii întreprinzători şi companiile româneşti din circuitul economic.

De exemplu, se stabilesc anumite norme la Bruxelles, legate de numărul de microorganisme din lapte şi producătorii români sunt obligaţi să cumpere nişte tancuri de răcire, care sunt bineînţeles de import şi foarte scumpe. Ţăranii români, neavând atâţia bani, vor fi imediat scoşi de pe piaţă şi locul lor va fi luat de multinaţionale străine care, având putere financiară mult mai mare, vor putea respecta standardele impuse de UE.

De la 1 ianuarie, în România nu va mai putea fi comercializat decât lapte conform. Sute de mii de țărani care mai câștigau ceva bani din vânzarea laptelui la piață rămân fără principala sursă de venit, iar statul pierde, deoarece aceștia nu vor mai plăti nici măcar taxa pentru închirierea tarabelor.

Numărul total de germeni existenţi în lapte nu trebuie să depăşească 100.000 de germeni/ml, iar numărul de celule somatice trebuie să fie sub 400.000 de celule/ml, pentru ca laptele să fie conform cu normele europene de calitate. Pentru a opri înmulțirea germenilor din lapte, acesta trebuie adus la o temperatură de cel mult 4 grade Celsius în termen de două ore de la muls. În aceste condiții, țăranii trebuie să facă investiții în echipamente, cum sunt tancurile de răcire.

O altă metodă de spoliere a avuţiei naţionale este sifonarea banilor din bugetul naţional şi al serviciilor publice în conturile unor firme private străine.

Cel mai bun exemplu pe care l-aş putea oferi este din domeniul sistemului medical, super căpuşat, despre care se face mult caz, că ar fi subfinanţat, că nu sunt bani pentru medicamente, spitale, echipamente performante etc. Cu toate acestea din sistemul de sănătate se sifonează sume uriaşe, cum ar fi cazul următor, în care spitalele româneşti, în loc să îşi ardă singure deşeurile medicale, varsă anual milioane de euro în conturile unei firme americane.

Afacerile cu tratarea şi eliminarea deşeurilor periculoase a început în 2005, atunci când statul român a hotărât să închidă toate incineratoarele din spitale pe motiv că nu sunt conforme cu normele UE. În paralel, a alocat fonduri de aproape 30 de milioane de lei pentru deschiderea de incineratoare noi, private. Singura firmă care a apărut instantaeu la noua masă pusă a fost IF Tehnologii, controlată de câțiva oameni de afaceri din Cluj și de un constănțean, rudă de-a primarului de la Constanţa, Radu Mazăre. Conform Gazetei de Cluj, la această societate făceau coadă toate spitalele și laboratoarele din Transilvania și toate echipele de la BCCO care așteptau la rând cu sacii cu droguri care urmau să fie incinerate. La nivel național, situația avea o alură de monopol pentru că în toată țara funcționau patru firme care dețineau incineratoare conforme cu Uniunea Europeană. În 2011 însă, IF Tehnologii se vinde concernului Stericycle.

Deci, mai întâi Statul realizează că incineratoarele din spitalele româneşti nu sunt „conforme cu normele UE” şi bagă bani în incineratoare private, care ajung mai apoi pe mâna unei corporaţii americane, care încasează sume imense ce puteau folosite pentru medicamente şi dotările spitalelor respective sau pentru salarizarea personalului. Şi pe de altă parte propagandiştii urlă că nu sunt bani de spitale din cauza catedralelor!

Din aceeaşi categorie de ticăloşii face parte şi închiderea Institutului Cantacuzino, pe acelaşi motiv că nu respectă standardele europene. Dar cum se face oare că acest institut a produs atâţia ani vaccinuri de calitate şi sigure, care nu au creat nciun fel de probleme, iar acum, când Statul cheltuie anual sute de milioane de euro pe vaccinuri străine, copiii se îmbolnăvesc pe capete sau chiar mor, din cauza substanţelor periculoase din aceste vaccinuri corporatiste, despre care se spune că sunt concepute pentru reducerea populaţiei?

Din Institutul Cantacuzino din Iaşi, unde se produceau anual până la 15 milioane de fiole cu singurul vaccin antigripal românesc, a rămas, la 62 de ani de la înfiinţare, doar o clădire cu porţi ferecate cu lacătul, cu geamuri sparte şi năpădită de buruieni.

Filiala ieşeană a Institutului Cantacuzino, închisă în februarie 2014, a desfăşurat o cercetare revoluţionară în medicină, dezvoltând, printre altele, anatoxina tetanică, Polidinul sau un vaccin pentru tratarea tularemiei.

Vizualizări: 191

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Administrația site-ului a șters prima parte din acest răspuns pentru că încălca regulamentul site-ului.

nu conteaza de unde e, esti asa prost invatat si needucat, caci eu nu am zis ca am scrie eu, dar ce sa inteleaga "micul orb"
vezi de treaba ta, si nu vorbi atat timp nu ai dovezi, poate vrei sa fac un topic despre religia ta, sclava Vaticanului, care a pus in ea semne masonice si obiceiuri pagane 

Ma tot mir cum un personaj ca tine care arunca hula asupra crestinilor, este tolerat pe un site 'crestin'.

Cred ca doar dragostea lui Hristos este motivul pentru care esti 'acceptat' intr-o comunitate de crestini.

Ioan 1, 12: “Dar tuturor celor ce L-au primit, adică celor ce cred în Numele Lui, le-a dat dreptul să se facă copii ai lui Dumnezeu”

Ioan 3,36: “Cine crede în Fiul are viaţa veşnică, dar cine nu crede în Fiul nu va vedea viaţa, ci mânia lui Dumnezeu rămâne peste el.”

prietene, ti-am dat niste poze sa vezi ca, pana sa apara Isus erau alti innaintea Sa
tu nu intelegi ca, nu ma intereseaza religia, daia o luati razna ca religia e prioritate la voi, daca unul nu crede ca tine nu iti poate fi prieten caci, asa te invata religia 
ce hula aruc, eu vorbesc cu dovezi, tu fara, 
versetele de sus cine le-a scris? vreau dovada

pune versetele acestea in cui si fa-le o poza:

Eu sunt: inainte de Mine n-a fost niciun dumnezeu, si dupa Mine nu va fi.

Eu, Eu sunt YHVH, si afara de Mine nu este niciun mantuitor!

Eu am vestit, am mantuit, am prorocit, nu sunt strain intre voi: voi Imi sunteti martori - zice YHVH - ca Eu sunt YHVH.

Eu sunt de la inceput, si nimeni nu izbaveste din mana Mea; cand lucrez Eu, cine se poate impotrivi? 

Imagini pentru fiindca atat de mult a iubit dumnezeu lumea

minciuna si manipulare, numai zeii sacrificau pe fii lor

Potrivit Bhagavata Purana unii cred ca Krishna s-a nascut fara o unire sexuala, prin “transmisie mentala” de la mintea Vasudeva în uterul lui Devaki, mama lui. Ca atare o alta conceptie imaculata. Dar mult mai devreme de a se naste Isus. Hristos si Krishna l-au chemat pe Dumnezeu ca pe tatal lor si s-au numit Fiul lui Dumnezeu. Amandoi au fost trimisi de la cer pe pamant în forma unui om. Amandoi au fost numiti Mantuitorul si cea de-a doua persoana a Sfintei Treimi. Tatal adoptiv al omului Krishna a fost, de asemenea, un tamplar. Un spirit sau duh era tatal lor real. Krishna si Iisus au avut origine regala. Amandoi au fost vizitati la nastere de catre oameni întelepti si pastori, calauziti de o stea. Îngerii, în ambele cazuri, au emis un avertisment ca dictatorul local a planificat sa-i omoare pe copii si a emis un decret pentru asasinarea lor. Parintii au fugit in ambele cazuri si povestea seamana extrem de mult. Se spune ca istoria se repeta. Insa cu prea multe amanunte. Maria si Iosif au ramas în Muturea, parintii lui Krishna au ramas în Mathura. Atat Hristos cat si Krishna s-au retras în pustie ca adulti si au postit. Krishna a fost numit “Leul din semintia lui Saki.” Isus era sustinut ca “Leul din semintia lui Iuda.”: “Eu sunt învierea.”, spunea el. In cele doua povesti cei doi au fost “fara de pacat”.Deasemenea au fost oameni-zei dar au cerut sa fie luati în considerare atat uman cat si divin. La fel cei doi au facut multe minuni, inclusiv de vindecare a bolii. Unul dintre primele miracole pe care le-au executat in comun a fost de a vindeca un lepros. Fiecare vindeca “tot felul de boli” exorcizand demoni si înviind mortii. 

Cum pot spune crestinii ca numai Isus a infaptuit miracole? Daca stam sa ne gandim nici macar nu a facut ceva neobisnuit fata de Krisna. Cei doi au selectat ucenici pentru a le raspandi invataturile. Amandoi au fost blanzi si milostivi, generosi si placuti lumii. Amandoi au fost criticati pentru asocierea cu pacatosii. Ambele povesti au sarbatorit o ultima cina. Ambele relatari spun despre cei doi ca si-au iertat dusmanii. Apoi Isus si Krisna au fost rastigniti si au inviat. Krisna insa a facut-o primul. Atunci cum pot afirma crestinii ca Isus e un zeu? E aceasta lume plina de zei inviati? Sau e mai normal sa credem ca aceste povesti au circulat, s-au transmis prin viu grai pana au fost puse in mari carti precum Rig-Veda, Mahabharata, Somadeva, Epopeea lui Ghilgames si asa mai departe pana la mai recentul Vechi Testament?

Ti-ai pus numele mesagerul lui YHVH, dar nu esti mesagerul lui YHVH ci esti un Antichrist care este un mesager al lui Satan. "Cine este mincinosul, daca nu cel ce tagaduieste ca Isus este Hristosul? Acela este Antichristul, care tagaduieste pe Tatal si pe Fiul. Oricine tagaduieste pe Fiul n-are pe Tatal. Oricine marturiseste pe Fiul are si pe Tatal. (1Ioan 2:22,23)". "Cine crede in Fiul lui Dumnezeu are marturisirea aceasta in el; cine nu crede pe Dumnezeu Il face mincinos, fiindca nu crede marturisirea pe care a facut-o Dumnezeu despre Fiul Sau. (1Ioan.5:10)". "Isus le-a zis: "Daca ar fi Dumnezeu Tatal vostru, M-ati iubi si pe Mine, caci Eu am iesit si vin de la Dumnezeu: n-am venit de la Mine insumi, ci El M-a trimis. Pentru ce nu intelegeti vorbirea Mea? Pentru ca nu puteti asculta Cuvantul Meu. Voi aveti de tata pe diavolul; si vreti sa impliniti poftele tatalui vostru. El de la inceput a fost ucigas; si nu sta in adevar, pentru ca in el nu este adevar. Ori de cate ori spune o minciuna, vorbeste din ale lui, caci este mincinos si tatal minciunii. (Ioan 8:42-44)". "Cine crede in Fiul are viata vesnica; dar cine nu crede in Fiul nu va vedea viata, ci mania lui Dumnezeu ramane peste el." (Ioan 3:36)". "Cine a calcat Legea lui Moise este omorat fara mila, pe marturia a doi sau trei martori. Cu cat mai aspra pedeapsa credeti ca va lua cel ce va calca in picioare pe Fiul lui Dumnezeu, va pangari sangele legamantului, cu care a fost sfintit, si va batjocori pe Duhul harului? (Eevrei 10:28, 29)"

un articol al nostalgicilor comunisti sponsorizat de KGB-isti , care prin aceasta metoda incearca sa mentina Romania sub influenta Moscovei, si a disperarii pentru stoparea Romaniei la aderarea in U.E.

comentariile au deviat spre Persoana lui Isus, Fiul lui Dumnezeu, care este alt subiect, inclusiv subiectul despre posibilitatea ca Isus sa fi fost educat prin India exista un alt topic pe acest site

eu nu am deviat, religiosi au deviat si le-am raspuns cum nu se asteptau ei

"religiosii" au raspuns simplu, ei cred in Domnul , ce este pamantesc nu are importanta

corect, dar religiosi nu stiu ca ei nu tin nimic biblic asa cum nici tu, trist si dureros
sa ai o carte sfanta si sa te bati cu pumnul in piept ca spune adevarul si nu ti nici o sarbatoare din ea
pana sa vina mesia al vostru sa moara, deja in paganism venisera cel putin 5 sa moara pentru lume 
asa cum Mohamed a fost inventat de catolicism asa si Isus tot inventat de catolicism
o sa vina, dar nu acum, cand se va crea o alta religie

stiu ca se pregateste sosirea Amagitorului, asa ca daca vrei sa fii printre cei ce o fac , eu nu te opresc , fiecare e liber , fie sa slujeasca Domnului, fie sa se lase calauzit de duhul Amagitorului care lucreaza de mult pregatindu-i sosirea Amagitorului,

dar e alt subiect , asa ca : "somn usor"

Mission Holy Doctor

Parteneri

Rezultate google

Fişiere video

• Adăugare fişiere video
  • Vizualizează Tot

© 2017   Created by Emil Georgescu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor