Sunt un utilizator vechi, chiar foarte vechi a platformei C3D , mi-am făcut contul cu mult timp în urmă, undeva în apropierea apariție sale în mediul on-line. 

Am stat o vreme pe aici după care , am absentat o și mai lungă vreme revenind de ceva vreme printre membri C3D , revenirea mea a fost spectaculoasă pentru că mi-am testat ascuțișul dinților pe noul proprietar al platformei (Detalii aici) , ne doream același lucru dar ne exprimam diferit iar asta a făcut să-mi arăt colții. 

Problema este că nu eram singurul care are colți de pe platformă și mai puțin nu eram singurul care știa să muște, așa că mușcăturile au început să apară de la un administrator Albulescu Ioan , în cadrul aceluiași articol iar puțin mai târziu de la un utilizator numit Sile (Detalii aici) .

Toți trei mi-au devenit prieteni (tipul de prieteni pe care lumea virtuală îl permite) 

L-am ales pe Sile ca subiect al postării , întâi pentru că îmi lipsește și apoi că e un utilizator atipic al C3D.

De ce atipic ?

După declarațiile sale e un necredincios, unul care nu crede , nu vrea să creadă și lucrurile spirituale nu sunt subiectul său de interes.

Interesant și atipic este că acest Sile intra zilnic pe acest site și petrecea ore multe alături de noi. Niciodată nu l-am întrebat scopul pentru care intră și nici nu l-am bănuit vreodată, pot doar să speculez acest de ce ? ... și cu siguranță aș putea fi părtinitor neavând informația ar fi doar o părere.

De ce îmi lipsește ?

Deși se declară un neinteresat total de spiritualitate și creștinism evanghelic, e un cunoscător al slăbiciunilor , metehnele și limbajul de lemn al nostru. De ce spun că e un cunoscător ? Asta pentru că mereu știe limita cât să întindă coarda, nu calcă peste linie , deci o cunoaște și se oprește la limita ei hărățind pe unul sau altul. Hărățind pe unul s-au altul (așa cum a făcut cu mine la primul nostru contact) reușește să scoată din unii din noi din carapace și să ne trădăm adevărata natură !

Sunt un adept al naturaleței umane, al transparenței, a propriei identități. și se pare că Sile reușea să scoată din noi această trăsătură. Sile vorbea serios doar despre lucruri care le pricepea bine și pe care le putea expune bine.

De ce îmi lipsește? 

Îmi este de folos un ochi critic, un ochi din afara țarcului meu creștin, un ochi care poate să critice cu argumente o vorbă a mea, o învățătură a mea îmi este de folos, sigur că sunt lucruri pe linia care nu merg și nu cred așa, și nu le iau de bune .. dar îmi sunt de folos pentru că sunt tipare de gândire și nu doar ale lui Sile ci alții care gândesc la fel dar nu vorbesc.

De ce îmi lipsește ?

Avea mereu noutăți muzicale , uneori bune , uneori neascultabile, dar cu siguranță unice și neauzite.

De ce îmi lipsește?

Avea postări culinare interesante, nu știu cât de gustoase dar cu siguranță bine prezentate.

Sunt sigur că nu toți gândiți ca mine , și nu la toți vă lipsește , sunt siguri că pentru unii e mai bine că lipsește ... și e bine așa ! Suntem oameni diferiți, cu percepții diferite cu idei și informații diferite .

Mi-ar place să aud și alte păreri, și mai mult mi-ar place să văd topicuri și despre alți utilizatori. Nu deschide nimeni un topic despre mine? Mi-ar place să știu cum mă vedeți ! :)

Vizualizări: 631

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Ioan, știu că există un asemenea topic în zona privată, nu la el făceam referire ci la unul nou cu acces public. Personal nu cred că este necesar și nici benefic să scoateți la lumină toate mizeriile adunate ani în șir. Din punctul meu de vedere nu sunt interesat nici de identitatea celui care da sentința atâta vreme cât ea este cunoscută de ceilalți membri ai administrației, postarea poate fi făcută doar în numele administrației fără identitate proprie.

Ceea ce ar fi necesar să conțină, e data și ora, timpul pedepsei și motivul. Asta fie că e vorba de chat, sau forum. În felul acesta va exista o acțiune clară a administrației motivată. Nu cred că e necesar de afișat nici toate dovezile ci doar esențialul.

De asemenea cred că e benefic un al doilea topic pentru contestații pentru a nu-l umple pe acesta cu comentarii inutile (eu l-aș seta fără comentarii).

Mulțumesc pentru postare cu ștergerea unor răspunsuri, dar aș prefera să apară pe fiecare ștergere în parte cu o motivație, asta pentru că deseori intru in email și vad mesaj cutare a răspuns la subiectul ... și cînd intru pe link am doar un mesaj ,, acest mesaj a fost șters .

Cu mulțumiri pentru răspuns, așteptându-l pe cel oficial îți doresc numai binecuvântări.

PS. aș vrea să vorbesc ceva personal cu tine, am nevoie de o informație cu care m-ai putea ajuta. Când aș  putea să te sun?

Răspunsul lui Abell în Septembrie 18, 2017 pe 4:18pm

"" Un asemenea topic (din punctul meu de vedere) ar crește credibilitatea corectitudinii aplicării regulamentului""

Abell orice membru cand este banat cunoaste motivul , cu atat mai mult si "prietenii" acelui membru, am spus asta si o mai repet.

"""" După publicarea unei păreri oficiale nimeni nu va mai posta afirmații ca moderatorii abuzează sau sunt incorecți.""""

Dupa publicarea unei pareri oficiale atunci adminii ar avea un stres in plus in a da explicatii membrilor  formati in "grupuri" care nu au venit sa invete ceva de pe aici ci doar sa faca mistouri ,dupa cum vedeti in comentariile de pe alte bloguri si chiar pe chat.

Comportamentul unui membru cand este banat sau exclus este foarte "mizerabil" doar adminii care au trait experienta pot spune  asta.

Răspunsul lui ♥♥ Claudiu ♥♥ cu 3 minute în urmă

Abell orice membru cand este banat cunoaste motivul , cu atat mai mult si "prietenii" acelui membru, am spus asta si o mai repet.

Sunt sigur că i se comunică motivul banării sale, postare la care făceam eu referire ar avea rolul unei decizii oficiale al C3D (nici nu contează dacă numele adminului ci doar că e o decizie oficială)

Dupa publicarea unei pareri oficiale atunci adminii ar avea un stres in plus in a da explicatii membrilor  formati in "grupuri" care nu au venit sa invete ceva de pe aici ci doar sa faca mistouri ,dupa cum vedeti in comentariile de pe alte bloguri si chiar pe chat.

Adminii nu sunt obligati sa dea nici o explicație adiacentă, iar comentariile pot fi blocate. 

Comportamentul unui membru cand este banat sau exclus este foarte "mizerabil" doar adminii care au trait experienta pot spune  asta.

Hai să nu facem o generalizare care nu își are rostul, nu toți sunt mizerabili cum nu toți sunt sfinți. Știu ce trăiesc adminii, și știu greutatea de a lua o anume decizie sau alta de asemenea știu că nu publică tot ce știu s-au toate motivele acțiunilor lor, și e bine așa,dar asta e o altă discuție care nu-și are rost aici.

In nici un caz nu era vorba despre dumneata. Eu nu vorbesc de forum ci de ceea ce este pe chat. :)

Nu trebuie mie sa imi explicati. Acesta a fost doar un mic exemplu in care adminii pe unii ii menajeaza insa ma repet, nu vorbesc despre forum. :)

Multumesc totusi pentru ca v-ati facut timp :)

Cireșica cu 34 minute în urmă spune : ""Acesta a fost doar un mic exemplu in care adminii pe unii ii menajeaza"" 

Daca imi aduc bine aminte si tu esti unul dintre membrii "menajati " cum spui tu ,asa ca nu mai fa pe "lupul moralist" .

Si inca ceva "imi datorezi  o scuza pentru ca te-ai luat de mine confundandu-ma cu un membru Sandu, (nu esti tu prima) si dupa cateva minute ti-ai sters contul si ai refacut altul.........chiar nu inteleg acest "fenomen" numit "ciresica" a la sters conturile si refacute.

Apreciez comentariile  si gandirea lui  Albulescu Ioan  sincera chiar daca supara pe unii.

Calitatea de membru al comunităţii Creştin3D este un privilegiu, nu un drept, de aceea poate fi oricând revocată, potrivit normelor creştine existente pe acest site. (1.3)

În cazul în care decideţi să nu acceptaţi termenii şi condiţiile menţionate în prezentul regulament, vă rugam să închideţi această adresă. (1.6)

Mission Holy Doctor

Parteneri

Rezultate google

Fişiere video

• Adăugare fişiere video
  • Vizualizează Tot

© 2017   Created by Emil Georgescu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor