Omul si  marul......

In unele situați din viata omul se poate asemăna cu imaginea de sus, iată cum înțeleg eu lucrurile, omul poate fi  foarte amabil și respectuos pront și serios dar când stai lângă el mai mult timp vezi ca el exact contrariul iar pe moment nu ști cum sa reacționezi ca sa-l mai  înțelegi. Multi oameni sunt dulci în exterior și pozează drept un mar bun de mâncat dar atunci când guști din mar are o amaraciue interioara ce cu greu iți vine sa mai mănânci și a 2 oara, tot asa se poate spune uneori și în viata de familie a 2 tineri proaspăt căsătoriți, iar exemplele pot continua ce ar fi de făcut?

O opinie personala de a mea ar fi sa privim mai mult la El iar dacă vor fi suferinții și dezamăgiri știm un singur lucru El e lângă noi și în nevoi e mereu prezent doar sa-L lăsam sa lucreze în  viata noastră și sa fim gata ca sa acceptam  /înțelegem planul Sau cu privire la noi .

Doamne ma rog ca oricine este un mar putred în interior Tu Doamne sa pui  zaharul Tu sa-L faci mai bun și dulce asa cum trebuie. Iar noua Doamne dane înțelepciune și înțelegere în toate domeniile vieții mereu și sa discernem binele de rău mereu cu ajutorul Tau. Ajuta-ne sa putem accepta unul pe celalalt ,convetuinmd, împreună și cu merele putrede lângă noi pana la venirea Ta. 

Vizualizări: 163

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

tare ma tem ca in realitate sunt mai multe "mere putrede" decat mere bune

Pe mine mă impresionează că un om care în mod evident nu e obişnuit cu scrisul a ales să posteze un text original, gândit şi ticluit de el. Fără îndoială i-a făcut de ruşine pe toţi colportorii de texte şi toţi plagiatorii de pe acest site. Felicitări, domnule!

Asa Sile! Bravo! :)
Sile, multa vreme am tacut si nu am avut curajul sa scriu prea multe pentru ca nu stau bine cu gramatica si formularea textelor. Totusi la un moment dat am ales sa ma fac de rusine in fata unora, pentru ca sa fie de folos altora. Cunosc personal pe unii care refuza sa scrie cate ceva pentru ca nu au un vocabular destul de dezvoltat ca sa poata sa exprime ceea ce ar dori. Nu numai odata mam gandit cum as putea sa motivez pe cei multi de pe acest site care le este frica sa scrie din cauza ca nu o pot face corect gramatical...Se pare ca in timp ce eu ma gandesc cum as putea...se gasesc altii care mai degraba sa-i demotiveze. Nu ma refer la tine personal, pentru ca stiu, ca sunt multi, chiar am si vazut, care isi bat joc de cei cu o gramatica ca si mine.
Pacat...
:-(

Se pare că sunt greşit înţeles de cei mai mulţi. Să reformulez în mai multe cuvinte.

Sunt foarte puţin interesat de textele copiate de pe aiurea şi postate de mulţi dintre utilizatorii c3d pentru a fi discutate. De obicei sunt fragmente de predici, scurte panseuri sau eseuri de inspiraţie creştină care în mod frecvent nici nu au citarea sursei sau a autorului. Nu am înţeles niciodată de ce aceşti oameni nu aleg să scrie ei 2-3 rânduri despre acea temă care le atrage atenţia şi aleg să posteze textele altora. Ar fi mult mai captivant şi mai sincer.

Spre deosebire, am găsit această postare a lui Gabriell, un domn pentru care scrisul nu este un lucru tocmai simplu, dar care nu s-a ferit să-şi spună părerea, aşa cum a putut şi a crezut de cuvinţă. Acest lucru m-a impresionat. Departe de a fi ultragiat de greşelile gramaticale numeroase, am fost încântat să citesc o părere personală, exprimată simplu şi onest de un om pe măsură. Din acest motiv la fel de sincere au fost şi felicitările mele.

SILE   eu aceasta postare am adaugat-o tarziu in noapte si abea mai vedeam tastele de obosit ce eram , dar ma gandiseram sa o postez cu gandul caci am sa fiu de folos pentru altcineva dar vad ca in loc sa ajutam ne batem intr-un mod indirect de cei de langa noi, nu te supara omule dar.... 

Ca drept urmare in urma raspunsurilor pentru o perioada am sa inchid toate discutiile. Fie ca El sa ne calauzeasca mai departe. Amin.

Dar din 16 august banuiesc ca ai avut timp sa revizuiesti textul...

ioi alex, ochii tai de vultur nu scapa nimic..:D

Răspunde la discuţie

Trafic

Din 27-07-2018 ora: 10:51

Flag Counter

Muzică

Paused...
  • 1.
    Îngerul
  • 2.
    Magazinul meu de vise
  • 3.