Este închiderea Bisericilor din ordinul Stăpânirilor(Guvernelor) o ascultare de Cuvântul lui Dumnezeu sau o neascultare?

Bisericile creștine,Bisericile Evalghelice au fost închise din ordinul Guvernelor pe motiv de pandemie, a fost aceasta o supunere către stăpâniri ?

Romani 13: 1,2  Oricine* să fie supus stăpânirilor celor mai înalte, căci nu este stăpânire care să nu vină de la Dumnezeu. Şi** stăpânirile care sunt au fost rânduite de Dumnezeu.

Vizualizări: 290

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

o gluma proasta

, practic, e cunoscut ca foarte multi japonezi si inainte de pandemie puteau fi intalniti purtand masca sanitara , pentru a evita alergiile , la diferite plante, la poluarea din orase , la inspirarea microbilor , o educatie care ar fi necesara si la noi , prin care multi ar evita sa cheltuiasca averi pe medicamente, sau produse naturiste , ca sa scape de alergii , o educatie care ar ajuta ca gripele sa nu se raspandeasca , oricine se simte un pic racit , ar trebui sa poarte masca , nu e suficienta educatia cu punerea palmei la gura , palma cu care apoi vei atinge o balustrada , un produs la care doar se uita , si care va fi atins de urmatorii, care vor duce mana la gura, nas ochi ,si tranmiterea e asigurata

- eu , sugerez ca pe viitor masca sanitara sa intre in conduita fiecaruia , cand e nevoie , ar trebui chiar impusa celor ce au simtome de boli transmisibile prin aerosoli

M.C a spus :

Poarta tu masca ca si copiii mei , zi de zi mai multe ore si daca te doare capul intreaba te de ce Sandule?? Lasa te influentat si o sa ti pierzi viata mai repede decat crezi sau in cel mai bun caz , te imbolnavesti ..,

asta arata a egoism

practic iubirea semenilor se vede si cum doresti sa-i protejezi,

stii ca esti bolnava, racita , poarta masca ca sa nu transmiti microbii prin aerosoli si celorlalti , asta si dupa ce se termina pandemia , vrei sa nu te imbolnavesti , sa nu stranuti din cauza alergiilor, poarta masca

masca nu produce dureri de cap, ce te protejeaza , dar e nevoie de un pic de constiinta si un pic de educatie

banucu diana a spus :

Poarta tu masca ca si copiii mei , zi de zi mai multe ore si daca te doare capul intreaba te de ce Sandule?? Lasa te influentat si o sa ti pierzi viata mai repede decat crezi sau in cel mai bun caz , te imbolnavesti ..,

Din ''educatia''pe care au făcut-o cu acest Corona Virus ai spus asta frate sandu, cu masca. S-a vrut o educație prin lansarea virusului și au reușit. Te sfătuiesc să ai grijă cu masca asta, să nu te îmbolnăvești grav dacă o porți mult timp, ascultă medici renumiți ce spun despre purtatul măștii. În mască se creează un mediu propice incubării bacteriilor, microbilor... Dar o vei trece și pe asta în categoria fanteziilor, conspirațiilor...sunt convins. Nu știu ce să mai cred despre tine fr sandu...vezi unele lucruri bine cu privire la Biserică dar în unele lucruri mă uimești cum le interpretezi de greșit. Câteodată, când te citesc ce scrii, îmi pari unul din ''sistem''...Sunt confuz cu privire la tine, îmi amintesc niște viziuni sănătoase asupra unor lucruri din partea ta dar și niște idei...de genul ca asta cu masca..dar au mai fost câteva...că mă pun în uimire, nu mai știu ce să cred...sunteți doi care scriu sau unul singur?

Dacă tu vrei, poartă mască încontinuare dar nu încuraja și pe alții, nu este un lucru sănătos , așa cum îl vezi tu. Doctorii poartă mască câteva ore ,când operează, nu poartă tot timpul. Dacă ar fi sănătoasă, n-ar purta tot timpul? Când merg în vizită în saloane la bolnavi, nu mai poartă mască...pe stradă nu poartă mască...

Cum am zis, cred că ai primit ''educatia'' Corona Virus, ai adoptat-o. Cred că în scurt timp, Dumnezeu va face lumină cu, Covidul ăsta. Trump e f aproape să fie declarat câștigător și se va face multă lumină atunci. Sper ca lumina asta ,să-i lumineze pe mulți credincioși ,să conștientizeze ce se lucrează în spatele ușilor închise, să realizeze în ce pericol este omenirea. Omenirea a fost la un pas de arătarea Celui Nelegiuit și să nu treacă cu vederea zicând ...ehh, a trecut și asta...am mai trecut noi prin încercări, NU. Ce a fost acum n-a fost o încercare ca cele din urmă, de data asta s-a vrut distrugerea omenirii in masă. Și după ce vom trece , să nu ne reluăm viețile de unde le-am lăsat, continuând să agonisim pentru viața asta pentru că Dumnezeu ne mai dă un răgaz , să ne pregătim pentru Necazul cel Mare.

Unii o vor trece la fantezii și pe asta dar sper ca măcar unul să se găndească serios și să pună lucrurile cap la cap să vadă că n-a fost o încercare obișnuită, suntem f aproape de arătarea Antichristului și nu va fi deloc ușor, va fi un Necaz atât de mare,cum n-a mai fost niciodată, așa e scris...și mulți se vor lepăda.

V-am pus, și încerc să vă mai pun video cu planul celui rău, Agenda 2021/2030, salvați-l pentru că va fi șters în curând. Cine nu înțelege engleză,să-l traducă și să țină minte ce se spune acolo...și când ...sau dacă ,planul acela va începe să se implementeze, să nu-i la prin surprindere.

sandu a spus :

asta arata a egoism

practic iubirea semenilor se vede si cum doresti sa-i protejezi,

stii ca esti bolnava, racita , poarta masca ca sa nu transmiti microbii prin aerosoli si celorlalti , asta si dupa ce se termina pandemia , vrei sa nu te imbolnavesti , sa nu stranuti din cauza alergiilor, poarta masca

masca nu produce dureri de cap, ce te protejeaza , dar e nevoie de un pic de constiinta si un pic de educatie

banucu diana a spus :

Da mai, m. C s ar putea sa fie un chip in vaccin pentru o identitate digitala.Asta e numaiinceputul

Răspunde la discuţie

Trafic

Din 27-07-2018 ora: 10:51

Flag Counter

Muzică

Paused...
  • 1.
    Îngerul
  • 2.
    Magazinul meu de vise
  • 3.
    01 Asa ai vrut tu