Romani 4:18-25 " Nadajduind impotriva oricarei nadejdi , el a crezut ...Si, fiindca n-a fost slab in credinta , ...El nu s-a indoit de fagaduinta lui Dumnezeu, prin necredinta, ci , intarit prin credinta lui, a dat slava lui Dumnezeu deplin incredintat ca El ce fagaduieste , poate sa si implineasca ..."

Vizualizări: 1567

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

CE MINUNAT ! - " Cine are urechi sa asculte ce zice bisericilor Duhul : Celui ce va birui ii voi da sa manance din mana ascunsa si-i voi da o piatra alba ; si pe piatra aceasta este scris un nume nou pe care nu-l stie nimeni decat acela care-l primeste." (Apocalipsa 2:17)

CE MINUNAT ! - " Celui ce va birui si celui ce va pazi pana la sfarsit lucrarile Mele ii voi da stapanire peste neamuri." (Apocalipsa 2:26)

CE MINUNAT ! - " Cel ce va birui va fi imbracat astfel in haine albe. Nu-i voi sterge nicidecum numele din Cartea vietii si voi marturisi numele lui inaintea Tatalui Meu si inaintea ingerilor Lui." (Apocalipsa 3:5)

CE MINUNAT ! - " Fiindca ai pazit cuvantul rabdarii Mele, te voi pazi si Eu de ceasul incerarii, care are sa vina peste lumea intreaga ca sa incerce pe locuitorii pamantului." ( Apocalipsa 3:10)

CE MINUNAT ! - " Pe cel ce va birui il voi face un stalp in Templul Dumnezeului Meu, si nu va mai iesi afara din el. Voi scrie pe el Numele Dumnezeului Meu si numele cetatii Dumnezeului Meu, Noul Ierusalim, care are sa se coboare din cer de la Dumnezeul Meu, si Numele Meu cel nou " (Apocalipsa 3:12)

CE MINUNAT ! - " Iata Eu stau la usa si bat. Daca aude cineva glasul Meu si deschide usa, voi intra la el, voi cina cu el , si el cu Mine." (Apocalipsa 3:20)

CE MINUNAT ! - "Celui ce va birui ii voi da sa sada cu Mine pe scaunul Meu de domnie, dupa cum si Eu am biruit si am sezut cu Tatal Meu pe scaunul Lui de domnie." (Apocalipsa 3:21)

CE MINUNAT ! - " Si unul din batrani a luat cuvantul si mi-a zis : - Acestia , care sunt imbracati in haine albe, cine sunt oare ? Si de unde au venit ?
- Doamne, i-am raspuns eu, - tu stii.
Si el mi-a zis : - Acestia vin din necazul cel mare ; ei si-au spalat hainele si le-au albit in sangele Mielului. Pentru aceasta stau ei inaintea scaunului de domnie al lui Dumnezeu si-l slujesc zi si noapte in Templul Lui. Cel ce sade pe scaunul de domnie isi va intinde peste ei cortul Lui. Nu le va mai fi foame, nu le va mai fi sete ; nu-i va mai dogori nici soarele, nici vreo alta arsita. Caci Mielul , care sta in mijlocul scaunului de domnie, va fi Pastorul lor, ii va duce la izvoarele apelor vietii, si Dumnezeu va sterge orice lacrima din ochii lor. " (Apocalipsa 7:13-17)

CE MINUNAT ! - "si au zis : Iti multumim , Doamne Dumnezeule atotputernice care esti si care erai si care vii, ca ai pus mana pe puterea Ta cea mare si ai inceput sa imparatesti. Neamurile se maniasera, dar a venit mania Ta ; a venit vremea sa judeci pe cei morti, sa rasplatesti pe robii Tai proroci, pe sfinti si pe cei ce se tem de Numele Tau, mici si mari, si sa prapadesti pe cei ce prapadesc pamantul !." (Apocalipsa 11:17-18)

CE MINUNAT ! - " Marea a dat inapoi pe mortii care erau in ea ; Moartea si Locuinta mortilor au dat inapoi pe mortii care erau in ele. Fiecare a fost judecat dupa faptele lui. Si Moartea si Locuinta mortilor au fost aruncate in iazul de foc. Iazul de foc este moartea a doua." (Apocalipsa 20:13-14)

CE MINUNAT ! - "El va sterge orice lacrima din ochii lor. Si moartea nu va mai fi. Nu va mai fi nici tanguire, nici tipat, nici durere, pentru ca lucrurile dintai au trecut." ( Apocalipsa 21:4)

CE MINUNAT ! - " Apoi mi-a zis : - S-a ispravit ! Eu sunt Alfa si Omega, Inceputul si Sfarsitul . Celui ce ii este sete ii voi da sa bea fara plata din izvorul apei vietii. Celui ce va birui va mosteni aceste lucruri. Eu voi fi Dumnezeul Lui, si el va fi fiul Meu." (Apocalipsa 21:6-7)

Mission Holy Doctor

Parteneri

Rezultate google

Fişiere video

• Adăugare fişiere video
  • Vizualizează Tot

© 2017   Created by Emil Georgescu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor