Am deschis acest topic pentru toti cei care doresc sa impartaseasca  cugetarile lor cu altii.

Cugetarile pot avea forma unui indemn sau formulari de asa natura sa dea de gandit.

Doresc ca, cugetarile adaugate aici sa fie cugatari personale si nu copiate din alte parti.

Cei care doresc sa urmareasca noile cugetari care vor fi  adaugate aici, pot sa apese pe linkul (Urmeaza) din partea stanga jos. Cei care vor adauga aici o cugetare, vor urmari automat noile postari.

Vizualizări: 7394

Răspunde la Aceasta

Răspunsuri la Aceste Discuţii

Amin amin!!! Si pentru mine, Domnul meu.

Inconplet inseamna ca spui doar o parte din ceea ce este. Si Emil Georgescu sa fii om nu s-a referit sa fii fiinta umana ci s-a referit sa ai caracter bun. Cand zici "sa fii om" nu este neaparat sa mai zici si bun caci se intelege ca se refera la carcter bun, nu sa fii fiinta umana

Toate lucrurile sunt cu putinta celui ce crede.Cineva spunea caci credinta este al sasele simt.

Cei mai înlănţuiţi oameni vor vorbi cel mai des despre libertate!

Of! Ce scriu eu si ce intelegi tu!...

Oamenii cei mai legati, vor vorbi cel mai mult despre nelegarea lor! Cei mai mincinosi despre adevar, cei mai murdari despre curatenie, cei mai falsi despre adevar, cei mai corupti despre dreptate si lege, cei mai intunecati depre lumina!...

Cei care sunt INDRAGOSTITI de Tata, vor vorbi cel mai des despre MARETIA si DRAGOSTEA Lui. :-)
DEGEABA strigi catre un luminator, apropie-te de mine ca sa ma luminezi!
TU esti acela care TREBUIE sa te apropii de lumina.
Domnul Dumnezeu sa trimita ingerul Lui inaintea ta ca sa-ti pregateasca circumstantele in asa fel ca TOATE lucrurile sa cada in favorul tau. Si tu sa zici: Amin amin !!! Geneza 24:40 Si el mi-a raspuns: Domnul, inaintea caruia umblu, va TRIMITE pe Ingerul Sau cu tine, si-ti va da IZBANDA in calatorie...

Cel ce alearga dupa lucrurile de sus nu va obosi.Cel ce iarta nu isi va pierde nadejdea.Cel ce iubeste cind e ranit,nu isi va pierde pacea.Cel ce sta sub ocrotirea Celui Preainalt,din inima lui vor curge riuri de apa vie.Duhul Sfint sa te umple cu pace si binecuvintare!

Multumesc! pe TOTI Amin amin !!!
RABDAREA crestinului dovedeste INCREDERE in Dumnezeu.

Mission Holy Doctor

Parteneri

Rezultate google

Fişiere video

• Adăugare fişiere video
  • Vizualizează Tot

© 2017   Created by Emil Georgescu.   Oferit de

Embleme  |  Raportare eroare  |  Termeni de utilizare a serviciilor